מערכת SSL לרכישה מאובטחת באשראי 

📍גוש עציון 11, גבעת שמואל

חנות ספרי קודש ויודאיקה

ספרי קודש | ספרי קבלה | יודאיקה | תשמישי קדושה 

 

מוקד שירות לקוחות והזמנות: א'-ה' 10:00-18:00 

 

1700-700-665
או בווצאפ: 052-7464002

 

כתובת החנות: גוש עציון 11, גבעת שמואל (קומת לובי צד ימין)

שעות פעילות: א’-ה’: 10:00-18:00

ימי ו' \ ערבי חג 10:00-13:30

  1. דף הבית
  2. שאלות נפוצות
  3. מאמרים
  4. ספרי בעל הסולם

ספרי בעל הסולם

הרב אשלג (בעל הסולם) ידוע כבעל אישיות מיוחדת ומרתקת. הוא אחראי לכתיבת ספרי בעל הסולם שנחשבים גם היום לספרים מומלצים בנושא קבלה וזוהר. הרב נולד בפולין, עלה לארץ בשנות העשרים (התיישב בעיר העתיקה בירושלים), נפגש עם אנשי מפתח, טיפח את תלמידיו וייחס חשיבות רבה לעלייה לארץ ישראל. בניגוד למנהיגי העולם החרדי באירופה שהתנגדו לעלייה לארץ ישראל מטעמים ציוניים, הרב אשלג ניסה לעודד את העלייה. 


בעל הסולם פעל במרץ לקידום הרעיונות שלו מול ראשי היישוב. הוא נפגש עם מנהיגי תנועת הפועלים, עם דוד בן גוריון, משה שרת, חיים ארלוזורוב, חיים נחמן ביאליק ורבים אחרים. מטרת הפגישות הייתה קידום התיישבות יהודית בארץ ישראל ורעיונותיו האישיים. הוא שאף להקים חברה שמתבססת על מבנה חברתי שיתופי שנבנה על בסיס השפעה לזולת. 


הכתבים של בעל הסולם

שני ספרי בעל הסולם הידועים ביותר הם תלמוד עשר הספירות וספר פירוש הסולם על ספר הזוהר. ספרי בעל הסולם שעוסקים בספר הזוהר מונים 18 כרכים. סדרת הספרים כוללת היום מבוא לספר הזוהר, הקדמה, פתיחה לחוכמת הקבלה, פתיחה לפירוש הסולם. ספרי בעל הסולם נלמדים היום בארץ ובעולם כולם. קיימות מספר חצרות חסידים שמתנהלות על פי תורה הרב אשלג. 


שיעורי הלילה של הרב אשלג

תלמידיו של הרב אשלג נהגו להגיע אל ביתו למטרת לימוד תורה מידי לילה בחצות. הוא קבע תנאים קשוחים על מנת לאלץ אותם להראות מחויבות ללימוד ונכונות להקריב מעצמם למטרת לימוד תורה ועבודת ה'. קבוצת התלמידים הנאמנים שלו התמסרה לכל דרישה והפכה מסורה לו. מנגד, קמו מתוך הקהילות הירושלמיות מתנגדים לרב שכעסו על כך שטובי האברכים הצטרפו דווקא אליו. ההתנגדות לבעל הסולם גרמה לחלק מתלמידיו לעזוב אותו אך אלו שדבקו בו ראו בו רב, מורה וגם אדמו"ר לכל דבר. 


הכתבים של בעל הסולם מתמקדים ברוח חוכמת הקבלה וספר הזוהר. הוא ראה בלימוד של ספר הזוהר מזור למצב הקשה בו שרויים יהודי הפזורות וארץ ישראל. הוא השקיע רבות בפירושים של הזוהר מתוך מטרה להשאיר אחריו כתבים רבים ככל האפשר בעבור תלמידיו. צרו קשר

לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר

במייל: divrei.shir@gmail.com

ובטלפון: 1700-700-665

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים