מערכת SSL לרכישה מאובטחת באשראי 

📍גוש עציון 11, גבעת שמואל

חנות ספרי קודש ויודאיקה

ספרי קודש | ספרי קבלה | יודאיקה | תשמישי קדושה 

 

מוקד שירות לקוחות והזמנות: א'-ה' 10:00-18:00 

 

1700-700-665
או בווצאפ: 052-7464002

 

כתובת החנות: גוש עציון 11, גבעת שמואל (קומת לובי צד ימין)

שעות פעילות: א’-ה’: 10:00-18:00

ימי ו' \ ערבי חג 10:00-13:30

  1. דף הבית
  2. שאלות נפוצות
  3. מאמרים
  4. כתבי בעל הסולם

כתבי בעל הסולם

את כתבי בעל הסולם כתב הרב יהודה לייב הלוי אשלג המכונה "בעל הסולם". הכינוי ניתן לו בעקבות פירוש הסולם שנתן לספר הזוהר. הרב יהודה לייב הלוי אשלג זכה בפרס הרב קוק לספרות תורנית. קיימות היום בישראל ובעולם מספר חצרות חסידיות שהולכות בדרכו. 


תולדות הרב יהודה לייב הלוי אשלג

הרב נולד בפולין ולמד בישיבת גור בעיר וורשה. רבי מאיר שלום רבינוביץ (האדמו"ר מקלושין) היה מורו. כבר בגיל צעיר הראה הרב יהודה לייב הלוי אשלג תשוקה רבה ללימוד חוכמת הקבלה. בגיל 19 נישא לרבקה רויזא (בת משפחה של הרב מאיר יוסף אברמוביץ). תחילה התגורר הזוג הצעיר בפוריסוב ולאחר מכן עברו להתגורר בעיר וורשה שם הוסמך לרבנות ושימש מורה צדק ודיין. במהלך תקופת מגוריו בוורשה הוא למד את חוכמת הקבלה. לאחר פטירת מורו בוורשה עלה הרב יחד עם משפחתו לארץ ישראל (1921) והתיישב בעיר העתיקה של ירושלים. הוא השתלב בלימודים בישיבת חיי עולם והחלו להיאסף סביבו אברכים שביקשו ללמוד מהרב החכם דברי קבלה. 

מקור הפרנסה של המשפחה בישראל היה עיבוד עורות (לשימוש סת"ם) וייצור סבון במכונה אותה המשפחה הביאה מפולין. הרב קוק, שהיה הרב הראשי לארץ ישראל, מינה אותו לרב של גבעת שאול. במהלך השנים הוא כתב ספרים והלחין ניגונים (מזמורי תהילים וזמירות שבת). ביום הכיפורים בשנת תשט"ו נפטר הרב יהודה לייב הלוי אשלג ונקבר בירושלים. 


קריאה ולימוד של כתבי בעל הסולם

הכתבים, הספרים, הפירושים והלחנים של הרב נחשבים גם היום לכתבים מומלצים לקריאה ולימוד. כתבי בעל הסולם נלמדים גם בחצרות החסידיות שהולכות בדרכו וגם בשיעורי תורה בישיבות בכל רחבי הארץ והעולם. הרב יהודה לייב הלוי אשלג ניחן בחוכמה רבה. הוא ביקש לעודד את הלימוד בזוהר והשאיר אחריו את כתבי בעל הסולם בעבור תלמידיו. 


ספרי בעל הסולם 

כתבי הרב יהיו תוספת מעשירה לקדושה לכל ספריית קודש ביתית. הספרים מתאימים ללימוד תורה בחברותא. הכתבים עשירים כך שניתן למצוא בהם רבדים חדשים גם לאחר עיונים רבים. סדרת ספרי בעל הסולם תהיה מתנה חגיגית לקראת החג, הגעה לגיל מצוות, אירוסין ונישואין. צרו קשר

לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר

במייל: divrei.shir@gmail.com

ובטלפון: 1700-700-665

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

logo בניית אתרים